Kytarová zbrojnice: Mirek Linhart

Odpovědět
matomisik
Příspěvky: 45
Registrován: 03 úno 2019 19:22

Kytarová zbrojnice: Mirek Linhart

Příspěvek od matomisik »

Video rozhovor s Mirkem Linhartem, působícím v kapelách Yo Yo Band, Luboš Pospíšil a 5P.
19. 9. 2018

Kytaristu Mirka Linharta můžete znát z kapel jako Yo Yo Band, Luboš Pospíšil a 5P nebo například z jeho působení s Lenkou Filipovou. Počátkem roku 2014 jsem natáčel s Mirkem nějaká videa pro českého výrobce efektů a kytar LeeHooker a tehdy jsem si řekl, že bych vlastně mohl natočit rovnou nějaký rozhovor. Tuto vizi, že budu zpovídat české kytaristy, mám už dlouho... a zde to tehdy vše začalo. Natáčelo se u Mirka v domácím studiu, kde nám postupně předvedl své kytary, zesilovače a dokonce představil a zahrál na všechny efekty ve svém pedalboardu. Na závěr jsme si povídali i o jeho začátcích, kariéře, ale i o zkušenostech ze studií a nahrávání kytar.

Podrobný seznam Mirkova vybavení

Kytary
Fender telecaster – partcaster, snímače Fender Custom Shop Nocaster '51
Duesenberg – Starplayer TV

Aparatury
kombo Fender – Princeton Reverb (1973, reproduktor Celestion G10 Vintage)
hlava Fender – Bassman Export — Amp (1970)
hlava Fender – Band-Master (1967)
hlava ChickenPickin Amps – Deluxe Reverb-Amp (klon Fender)
kombo Fender – Super Reverb (1969)
hlava Marshall – JMP 800 (80 léta)
hlava Marshall – JMP (plexi 1973)
reprobox Fender 2x12, reproduktory Tayden Retro 55
reprobox Fender 2x10, reproduktory Celestion G10 Vintage
Groove Tubes – Speaker Emulator II

Pedalboard
T-Rex – pedalboard
Smrcka Effects – True bypass lišta 7x loop
MXR – Dyna Comp (kompresor)
Ibanez – Tube Screamer TS-808 (overdrive)
Hermida Audio – ZenDrive (overdrive)
Fulltone – GT-500 (distrotion)
AnalogMan – SunFace (fuzz)
Fulltone – Deja Vibe (modulace)
Strymon – El Capistan (delay)
Strymon – Flint (reverb/tremolo)
TC Electronics – PolyTune Mini (ladička)
Smrcka Effects – napájecí zdroj

Obrázek
Mirkův Fender Telecaster.

Obrázek
Mirkův koncertní pedalboard (r. 2014).

Obrázek
Mirkův hlavní aparát, kombo Fender Princeton Reverb z roku 1973.
PROFIL AUTORA: Maťo Mišík
Hudebník a výtvarník. Starší syn zpěváka Vladimíra Mišíka. Jako kytaristu si ho můžete pamatovat z kapel Tata Bojs nebo Aneta Langerová. V současnosti je aktivní ve své domovské skupině Gingerhead. Jako výtvarník stojí za značným počtem CD obalů předních českých interpretů jako jsou Kabát, Wohnout, Kurtizány z 25 Avenue, UDG, Škwor, Žlutý pes, Aneta Langerová a další. Jeho vztah ke kytarám se odrazil také ve spolupráci s Kirkem Hammettem z Metallicy a jeho firmu na kytarové efekty KHDK nebo Salvation Audio, značkou světoznámého českého inženýra Antonína Salvy. Maťo je také autorem video seriálu Kytarová zbrojnice. Více na www.matomisik.cz.


Další video rozhovory


Kytarová zbrojnice: Petr „Kulich“ Pokorný

Video reportáž o kytarovém vybavení s Petrem Pokorným, známým pod přezdívkou Kulich. Tohoto výtečného kytaristu znáte z kapely Vladimíra Mišíka & Etc... Nicméně, jak se v reportáži dozvíte, je také velkým milovníkem amerického country, které hraje se svou kapelou Country Beat.

Petr je s přestávkami členem Etc... už od roku 1976, ale mohli jsme ho registrovat i v kapelách jako Žlutý pes, Marsyas nebo Framus 5. Je znám jako nadmíru precizní a stylový hráč pohybující se žánrově v oblasti blues, rocku nebo country. Petra jsme navštívili v jeho domácím studiu, kde nás postupně provedl svým vybavením a názorně předvedl a vysvětlil jak a k čemu vše používá. Jeho aktuální vybavení je prověřeno stovkami koncertů a dotaženo k dokonalosti, tak aby perfektně sloužilo svému účelu. Uvidíte například parádní vintage Stratocaster, který Petra provází už od jeho mládí, ale také kytaru, kterou si sám poskládal a která mu slouží jako jeho hlavní pracovní nástroj. Také se třeba dozvíte, proč jsou jeho Telecastery Squier lepší než kytary z Fender custom shopu.


Kytarová zbrojnice: Lazer Viking

Kytarová videoreportáž se zpěvákem, kytaristou a producentem Jakubem Kaifoszem alias Lazer Viking.

Tento lehce provokativní umělec nás provedl svým spletitým kytarovým labyrintem odkazující na počátky éry elektrické kytary přelomu 50-60 let. Uvidíte nevšední nástroje, aparatury které Vám budou znít že jsou rozbité a efekty, které to celé posouvají za hranice sonického zborcení.


Kytarová zbrojnice: Lukáš Chromek

Videoreportáž s kytaristou a producentem Lukášem Chromkem, který nám ukázal svou sbírku kytar a své kytarové vybavení, prověřené nesčetnými koncerty s Airfare a Ewou Farnou.

Lukáš, krom toho že je úspěšný producent (ATMO music, Thom Artway, Michal Hrůza, Sofian Medjmedj, Klára Vytisková, Sebastian a další) je především velmi dobrý kytarista, kterého můžete znát z jeho působení v již zaniklé formaci Airfare nebo aktuálně jako spoluhráče Ewy Farné. Lukáš se netají svou vášní pro staré nástroje, kterých má ve své sbírce už pěknou řádku a které nám ve videu skoro všechny předvedel. Jeho kytarový zvuk byl vždy postaven na čistě analogovém základu, nicméně v poslední době ho rozšířil částečně o digitální vybavení a celým tímto svým kytarovým řetězcem nás ve videu též pečlivě provedl.

Odpovědět